Velké náměstí 114, 397 24 Písek | tel.: +420 382201111 | fax: +420 382201114 | e-mail | Otevírací doba | Vstupné
Home

Zřizovatel: Jihočeský kraj
Krajský úřad
U Zimního stadionu 1952/2
37076, České Budějovicepočítadlo.abz.cz

aktualizováno: 2019-01-04

Literárně-výtvarná soutěž k výstavě JITEX 70

Prácheňské muzeum vyhlašuje literárně-výtvarnou soutěž s názvem „JITEX PÍSEK propletené příběhy“ pro žáky základních a středních škol jako doprovodnou akci k výstavě JITEX 70. Přikládáme návodný list s otázkami, který může dětem a studentům sloužit jako osnova. Stejně jako v případě minulé soutěže (Příběh mého pradědečka), i zde nám jde o to, aby se zapátralo v paměti přímo v rodinách, aby došlo k mezigeneračním rozhovorům a aby se do muzea dostaly živé lidské příběhy.
Soutěž rozdělujeme do tří kategorií spíše z organizačních důvodů. Nebudeme hodnotit stylistiku. Autentičnost je pro nás cennější. Odpovědi na otázky mohou mít klidně podobu přesného přepisu audionahrávky s možnými hovorovými výrazy. Oceníme spíše „obsáhlost sběru“, rukopisný záznam… Formát listu volíme A3, aby mohl obsahovat také obrazový materiál. Představujeme si, že tak vznikne koláž psaných vzpomínek dokreslených fotografiemi z rodinných alb, obrázky z dobových tiskovin, mladší děti mohou kreslit.

KATEGORIE:
•        LV1 – 1. kategorie: děti do 11 let
•        LV2 – 2. kategorie: děti od 12 do 15 let
•        LV3 – 3. kategorie: studenti od 16 let

Z nejlepších prací sestavíme velkoformátové nástěnky, které uvidí návštěvníci 24. 5. 2019 při muzejní noci, kde zároveň odměníme soutěžící dárky.
Každá práce musí obsahovat: Jméno žáka, věk + třída, škola, kontakt školy (e-mail, telefon) - viz dolní okraj listu. Muzeum si vymiňuje nárok na nevracení prací. Práce bude hodnotit porota složená z odborníků muzea.
Pokud uvažujete o tom, že se vaše škola zúčastní, pošlete nám stručnou odezvu. Na každou přihlášenou školu dodáme 50 barevných výtisků pracovních listů. (Po domluvě možno dodat potřebné množství.) Zároveň můžeme zajistit scan fotografií, stránek z časopisů + jejich tisk v dobré kvalitě.
V čase uzávěrky soutěže shromážděte vybrané práce v kanceláři vaší školy a pošlete prosím najednou. Práce posílejte na adresu muzea (viz níže) s označením „SOUTĚŽ JITEX“ nejpozději do pátku 26. dubna 2019. Můžete je také zanechat přímo na pokladně muzea. Práce mohou obsahovat přílohy.

S případnými dotazy se obracejte na e-mail: Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
 
Portál byl realizován za finanční podpory města Písku (grantový program města Písku na podporu cestovního ruchu).
© 2019 www.prachenskemuzeum.cz