Připravované
akce

48. Akce Acrocephalus | Ornitologický tábor

48. Akce Acrocephalus | Ornitologický tábor

28. 7. - 6. 8. 2024 | kroužkovácí tábor a výzkum ptáků na rybníce Řežabinec u Ražic pod vedením zoologa muzea. I letos Vás co nejsrdečněji zveme k návštěvě - vítáme všechny zájemce, ať už ptáky pozorují desítky let nebo právě začínají. Těšíme se na Vás každý den od 7 do 19 hodin (nejvíce ale uvidíte, když přijdete ráno). Cesta k nám: v Ražicích při příjezdu od Písku před železničním přejezdem doprava, kolem bašty a dále pěšky po naučné stezce kolem pozorovací věže. Tábor je na louce cca 200 m za věží | POZOR: NEKROUŽKUJEME POKUD POČASÍ OHROŽUJE ODCHYCENÉ PTÁKY! (DÉŠŤ, SILNÝ VÍTR, HORKO)

Mezipaměť. Výstava maleb Ivana Bukovského

Mezipaměť. Výstava maleb Ivana Bukovského

22. 8. – 29. 9. 2024, vernisáž 21. 8. od 17 hodin, Galerie muzea | Výstava prezentuje tvorbu malíře Ivana Bukovského z posledních čtyř let, v níž se zaměřoval na témata pojetí všeobecného lidství v kontextu současnosti.

Tomáš Liška – Letokruhy

Tomáš Liška – Letokruhy

11. 9. – 10. 11. 2024, Malé výstavní síně | Tomáš Liška byl absolventem magisterského studia katedry kresby a grafiky na ostravské Fakultě umění, kde pod vedením doc. Mgr. Josefa Daňka promoval v roce 2017. Vysokoškolským studiím předcházela léta strávená v jeho rodném Písku na Soukromé střední výtvarné škole. Výstava představí velkoformátové kresby pastelem i drobnější kresby a grafiky. Tomáš Liška zemřel 14. února roku 2021 po dlouhé nemoci v pouhých 30 letech.

Sleva na apokalypsu

Sleva na apokalypsu

3. 10. – 17. 11. 2024, vernisáž 2. 10. od 16 hodin, Galerie muzea | Petr Brožka, Olga Divišová, Lukáš Jelínek, David Kadlec, Sun Young Kang, Ming Jer Kuo, Josef Lorenc, Aleš Pospíšil, Jenny Rafalson, Karel Řepa, Petra Vichrová | Na výstavě s názvem Sleva na apokalypsu budou prezentována díla autorů z Čech a ze zahraničí, které spojuje obdobný pohled na svět, přestože každý ve své tvorbě pracuje jinými technikami, s jinými materiály, a především pochází z odlišných kultur.