Aktuální akce

EX Tempore

EX Tempore

1. 3. – 14. 4. 2024, vernisáž 7. 3. 2024 od 17 hodin, Galerie | Na výstavě Ex tempore představí svoji tvorbu tři autoři. Teodor Buzu, Pavel Klíma a Vít Pavlík – přátelé, pedagogové, Jihočeši, členové Asociace jihočeských výtvarníků. Společně představili své práce na výstavě v moldavské národní galerii. V pozměněné podobě, avšak pod stejným názvem ji budou moci spatřit i návštěvníci Prácheňského muzea.

Jitka Petrášová  |  Walk together side by side

Jitka Petrášová | Walk together side by side

1. 3. – 5. 5 . 2024, vernisáž 1. 3. 2024 od 17 hodin, Malé výstavní síně | Samotný název výstavy strakonické Jitky Petrášové Walk together side by side (Jděte spolu bok po boku) odkazuje mimo jiné i k svobodnému komponování obrazů, kde se na jednom plátně potkávají zcela nesourodé motivy. Náměty maleb těží z letního pobytu ve Spojených státech.

Betonový Písek aneb podnikatel Vlk a jeho továrna

Betonový Písek aneb podnikatel Vlk a jeho továrna

1. 3. – 21. 4. 2024, Chodba knihovny | V místech dnešního sídliště Jih v roce 1899 založená parostrojní továrna změnila svými cementovými a šamotovými výrobky podobu města Písku. Vždyť málokterá zdejší novostavba se v následných desetiletích obešla bez dlaždic, trubek, tašek či umělého mramoru podnikatelů Josefa Vlka a Karla Hostomského. Historicko - dokumentační výstava vychází z dochovaných unikátních fotografií potomků Josefa Vlka.

Kalendář akcí