aneb Zajímavosti z muzejního světa

Slíbil jsem vydržet do padesátého ročníku

Asi každý už slyšel o dlouhodobém ornitologickém výzkumu na rybníku Řežabinci, který probíhá každoročně ve druhé půlce července. Pořádající Prácheňské muzeum a ornitolog RNDr. Jiří Šebestian nabízí veřejnosti možnost tábor výzkumníků navštívit letos od 23. do 1. 8. od 6 do 18 hodin.

Přednáška - Svatý hřeb z Milevska

Video záznam - dle přednášejích

Co přinese rok 2023 v Prácheňském muzeu?

Na začátku nové návštěvnické sezóny jsme se zeptali ředitele Prácheňského muzea v Písku PhDr. Jiřího Práška, jaké jsou další plány této instituce na letošní rok, co se děje s rybami v akváriích a také jsme se ještě ohlédli za uplynulým rokem.

Záchranný archeologický výzkum D4

V posledních dvou letech pracovali archeologové Prácheňského muzea v Písku na velkém výzkumu v místě budoucí trasy dálnice D4. Za tu dobu objevili desítky tisíc nálezů od keramiky, přes kovové předměty až po tři hroby.

Písek - Město výstavnické

Před 100 lety probíhala na břehu Otavy velká výstava.

Návrat oltáře

V pondělí 4. dubna tohoto roku byla završena reinstalace oltáře sv. Marie Magdalény na jeho původní místo v píseckém kostele Nejsvětější Trojice.