Velké náměstí 114, 397 24 Písek | tel.: +420 382201111 | fax: +420 382201114 | e-mail | Otevírací doba | Vstupné
Home

Zřizovatel: Jihočeský kraj
Krajský úřad
U Zimního stadionu 1952/2
37076, České Budějovicepočítadlo.abz.cz

aktualizováno: 2018-09-048

42. seminář knihovníků muzeí a galerií v Prácheňském muzeu v Písku

 

Ve dnech 4. – 6. 9. 2018 se uskuteční 42. seminář knihovníků muzeí a galerií, který pro své členy i zájemce z řad odborné veřejnosti tradičně připravuje Knihovnická komise při Asociaci muzeí a galerií České republiky, z.s.

Odborný program bude rozdělen do třech bloků. Blok Nové perspektivy muzejních knihoven je zaměřen na novinky v oblasti knihovnictví, standardizaci a novinkách ve službách i knihovních programech, celoživotnímu vzdělávání knihovníků a souvislostem s naplňováním Koncepce knihoven v letech 2016-2020. Zvláštní pozornost bude věnována problematice Budování sbírek a trvalému uchování tradičních knižních dokumentů. Třetí blok bude věnován Historickým knižním fondům a speciálním sbírkám a jejich ochraně

Jednotlivá témata přiblíží účastníkům zástupci odborníci z muzeí, galerií, knihoven a odborných škol. Seminář svou účastí podpoří zástupci Ministerstva kultury České republiky, Asociace muzeí a galerií ČR, Svazu knihovníků a informačních pracovníků a Ústřední knihovnické rady.

Program semináře a přihlášky jsou zveřejněny na této oficiální stránce semináře a na stránkách Asociace muzeí a galerií ČR (www.cz-museums.cz) pod záložkou Knihovnická komise.

Případné dotazy zodpoví za pořadatele:

Zdena Kvasničková ( Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny )
Mgr. Věra Matoušová ( Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny )
knihovnice Prácheňského muzea v Písku

PhDr. Štěpánka Běhalová, Ph.D. ( Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny )
předsedkyně Knihovnické komise AMG

Mgr. Iveta Mátlová ( Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny )
tajemnice Knihovnické komise AMG

Přihlášky odesílejte nejpozději do 15. července 2018.

Pro přihlášení použijte formulář nebo vyplňte Přihlášku PDF (377kB).

Program semináře:  PDF(660kB)

Tisková zpráva: PDF (540kB)

 
Portál byl realizován za finanční podpory města Písku (grantový program města Písku na podporu cestovního ruchu).
© 2018 www.prachenskemuzeum.cz