Velké náměstí 114, 397 24 Písek | tel.: +420 382201111 | fax: +420 382201114 | e-mail | Otevírací doba | Vstupné
Home

Zřizovatel: Jihočeský kraj
Krajský úřad
U Zimního stadionu 1952/2
37076, České Budějovicepočítadlo.abz.cz

aktualizováno: 2018-09-048

Eva Jandejsková
9. 11. - 30. 11.

Proměny / obrazy a keramické reliéfy / Eva Jandejsková
Kliknutm otev?ete obrzek
Kliknutm otev?ete obrzek
Kliknutm otev?ete obrzek
Kliknutm otev?ete obrzek

Narodila se v r. 1947 v Praze a po dokončení Uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti se věnovala především keramice. Proslavila se svými originálními nástěnnými a závěsnými vázami, svícny a soupravami zajímavých tvarů. Její keramická díla poutají     především ladností tvaru, elegantní barevností a nápaditým spojením funkčnosti s fantazií. Tvůrčí etapa, kterou věnovala především keramickým kachlům, obrazům, plastikám a rozměrným mozaikám, trvala až do začátku 90. let.
V té době rozšířila umělkyně své tvůrčí hledání o oblast malířskou. Obrazy jí nabídly další prostor k sebevyjádření v nově ověřovaných kombinovaných olejových a voskových technikách (enkaustika) i v jiné výrazové a tematické paletě. Aniž by se vzdala svého důsledně vyznávaného pojetí krásy, aniž by co ztrácela na poetické a lyrické působivosti rukopisu, přidává do svých obrazů i více dramatičnosti. Keramika a obrazy Evy Jandejskové se objevují v mnoha tuzemských i zahraničních soukromých sbírkách. Autorka uspořádala na sedmdesát úspěšných výstav jak v Česku, tak i v zahraničí, např. v Německu, Francii, Maďarsku, Holandsku, Rakousku a Itálii.
Evě Jandejskové se daří promluvit přes svá díla k divákům, předat jim své cítění, vnitřní poselství či intimní sdělení. Používá k tomu tematicky široké spektrum, počínaje přírodními, pohádkovými a hudebními motivy, přes antiku a biblická podobenství, a konče mystickou symbolikou.

 
Portál byl realizován za finanční podpory města Písku (grantový program města Písku na podporu cestovního ruchu).
© 2018 www.prachenskemuzeum.cz